Wjechałeś w dziurę? Miasto zwraca koszty naprawy samochodu

Wjechałeś w dziurę? Miasto zwraca koszty naprawy samochodu

Prawdziwa w tym sezonie epidemia dziur w jezdniach. Dziesiątki oświadczeń burmistrza o zwiększeniu ekip próbujących temu zaradzić. Wszystko to nie satysfakcjonuje kierowców. Za uszkodzone samochody domagają się odszkodowań.

fot.WVDOT/Flickr

fot.WVDOT/Flickr

Od początku lutego do biura sekretarza miejskiego wpłynęła rekordowa liczba ponad 1100 roszczeń, nie przekraczających 2 tys. dolarów, o zwrot kosztów naprawy samochodów. Dotyczą one głównie pęknięcia opon, wygięcie obręczy koła, rozbitych szyby, itd. Z biura sekretarza skargi są odsyłane do miejskiego Komitetu Finansów, który rozpatrzy  wszystkie podania.

Formularze wniosków o odszkodowanie za uszkodzenie samochodu z powodu złego stanu dróg są dostępne pod adresem: www.chicityclerk.com

By otrzymać zwrot kosztów naprawy pojazdu kierowca musi wysłać do biura sekretarza wypełniony formularz razem z kopią policyjnego raportu i zapłaconym rachunkiem lub wyceną naprawy z dwóch różnych miejsc. Na zwrot trzeba czekać nawet 6 miesięcy.

„Chicago Sun-Times” wyjaśnia, że miasto zazwyczaj pokrywa połowę poniesionych kosztów, wychodząc z założenia, że kierowca jest przynajmniej częściowo odpowiedzialny za wjechanie w dziurę, którą mógł  ominąć.

(eg)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*