Wirus Zachodniego Nilu wykryty w powiecie Lake

fot.U.S. Centers for Disease Control/EPA

fot.U.S. Centers for Disease Control/EPA

Przedstawiciele Departamentu Zdrowia poinformowali, że przetestowane komary z Highland Park zarażone są wirusem Zachodniego Nilu, co jest pierwszym w tym roku dowodem na obecność wirusa tej choroby w powiecie Lake.

Testy wykazały obecność wirusa w 68 próbkach pobranych od komarów i jednej pobranej od ptaka. Z danych przedstawionych przez władze sanitarne wynika, że w 2015 r. w powiecie Lake stwierdzono pięć przypadków zarażenia ludzi wirusem Zachodniego Nilu.

– Wirus Zachodniego Nilu przenoszony jest przez komary i nie można się nim zarazić od chorego człowieka – przypomina Mark Pfister z departamentu zdrowia powiatu Lake.

Pfister apeluje do mieszkańców, by już teraz starali się unikać ukąszeń komarów, używając środków chemicznych odstraszających owady. Zaleca opróżnianie wszystkich pojemników ze stojącą wodą w pobliżu domu, noszenie odzieży ochronnej z długimi rękawami i długimi nogawkami oraz niewychodzenie z domu o świcie i zmroku.

W przypadku pojawienia się objawów podobnych do grypowych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Departament Zdrowia powiatu Lake otworzył gorąca linię telefoniczną, gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać usytuowanie zbiorników ze stojącą wodą, gdzie lęgną się komary. Pod nr. tel. (847) 377-8300 lub na portalu www.fightthebitenow.com można także uzyskać informacje na temat choroby i jej symptomów. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*