William Daley rozpoczął kampanię

William Daley jest już oficjalnym kandydatem na gubernatora i już rozpoczął swoją kampanię polityczną. Wyborcy mogą spodziewać się ostrej rywalizacji między Daley´m, a urzędującym gubernatorem Patem Quinnem oraz prokurator generalną Lisą Madigan, jeśli zdecyduje się na udział w wyścigu wyborczym.

William Daley fot. Wikimedia

William Daley fot. Wikimedia

Status kandydata potwierdził we wtorek Peter Giancreco, rzecznik prasowy Williama Daley.

Przypomnijmy, że Bill Daley jest byłym federalnym sekretarzem handlu i byłym szefem personelu w Białym Domu. Jego brat Richard M. Daley i ojciec Richard J. Daley sprawowali urząd burmistrza Chicago.

William Daley poinformował o swojej decyzji w wideo opublikowanym w internecie. W nagraniu stwierdził m.in., że „Illinois potrzebuje silnego i dobrego przywództwa, które uzykuje konkretne rezultaty”. Podkreślił, że nasz stan „nie może czekać aż politycy w Springfield uporządkują bałagan, którzy sami stworzyli”.

Daley uruchomił komitet kampanijny, który pozwala kandydatowi na rozpoczęcie gromadzenia poparcia i funduszy wyborczych w kampanii przeciwko urzędującemu gubernatorowi Patowi Quinnowi.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Categories: Chicago

Comments

  1. Ryszard Burski
    Ryszard Burski 13 czerwca, 2013, 09:37

    No coz, dlaczego nie! Jeszcze jeden wiecej w ogonku do stanowiska gubernatora. Przynajmniej nazwisko znane wiekszosci obywateli Illinois a zwlaszcza metropolii chicagowskiej..

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*