Willa z filmu „Kevin sam w domu” sprzedana

Po blisko roku od wystawienia jej na sprzedaż, willa znana miłośnikom filmu „Kevin sam w domu” znalazła nowego nabywcę. Jej dotychczasowi właściciele sprzedali ją za nieco ponad półtora miliona dolarów. To niemal milion mniej niż początkowa cena. 

fot. Zillow.com/ Willa z filmu "Kevin sam w domu" ma nowego właściciela

Zbudowany w latach 20. XX wieku, murowany z czerwonej cegły dom, położony jest na północnych przedmieściach Chicago, w miejscowości Winnetka, przy 671 Lincoln Ave. Willę, o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych w 1988 roku za 875 tys. dol. kupili John i Cynthia Abendshien. Dom stał się rozpoznawalny na całym świecie niespełna dwa lata później dzięki filmowi „Home Alone” (polski tytuł: „Kevin sam w domu”). Główną rolę grał w nim 10-letni wówczas Macaulay Culkin. Rodzina Abendsheinów mieszkała w rezydencji przez cały czas kręcenia zdjęć do kinowego hitu, czyli przez ponad sześć miesięcy.

W ubiegłym roku właściciele domu zdecydowali się wystawić go na sprzedaż. Początkowa cena wynosiła 2,4 mln dol. i mimo niepowtarzalnej historii związanej z filmem, chętnych na kupno rezydecji brakowało.

Transakcję udało się nareszcie sfinalizować w miniony czwartek. Dom został sprzedany za 1,585 mln dolarów. Nazwiska nabywcy nie ujawniono.

Oto jak po ponad dwóch dekadach od powstania filmu wygląda wnętrze rezydencji. Niewiele się w niej zmieniło.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lgTssWW2Qw4[/youtube]

mp

 

 

 

 

Categories: Chicago, Polecamy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*