Willa kardynała na razie nie na sprzedaż

Willa kardynała na razie nie na sprzedaż

Historyczna willa kardynała, będąca obiektem zainteresowania niejednej firmy nieruchomościowej w Chicago, nie zostanie wystawiona na sprzedaż, choć jej remont archidiecezja szacuje na około 6 mln dolarów.

Położona u zbiegu ulic N. State Pkwy i E. North Blvd. willa uważana jest za jedną z najwartościowszych własności archidiecezji chicagowskiej. Choć w przeszłości pojawiły się głosy o jej możliwej sprzedaży, chicagowski kardynał Blase Cupich poinformował, że nie zamierza jej sprzedawać i ma nadzieję, że znajdzie się sposób na realizację kosztownych remontów.

Wzniesiona w 1885 roku historyczna budowla jest oficjalną siedzibą chicagowskich kardynałów od ponad 130 lat. Choć nie mieszka w niej obecny kardynał Blase Cupich, była siedzibą siedmiu duchowych przywódców chicagowskiego Kościoła. Zatrzymał się w niej m.in. papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Chicago w 1979 r.

Według Cupicha w budynku nadal organizowane są wydarzenia, których w minionym roku było 70. Dodał, że dopiero w chwili, gdy utrzymanie budynku stanie się zupełnie nieopłacalne, jego sprzedaż może stać się koniecznością. (jm)

Na zdjęciu: willa kardynała w Chicago fot.Smallbones/Wikipedia

Categories: Chicago

Comments

  1. JJJ
    JJJ 10 stycznia, 2018, 14:16

    zapewne Cupich ja sprzeda a pieniadza rozda swoim umilowanym Meksykanom. Komuch jeden.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*