Wieżowiec Aon Center zmienia właściciela

Budynek AON Center fot.Jmvall/Wikipedia

Budynek AON Center fot.Jmvall/Wikipedia

The Aon Center, trzeci najwyższy wieżowiec w śródmieściu Chcago zmienił właściciela. Gmach został sprzedany prywatnej firmie inwestycyjnej z Nowego Jorku za 712 mln dolarów.

Dotychczasowy właściciel Piedmont Office Realty Trust, z główną siedzibą w Atlancie, poinfromował, że sprzedał swą największą nieruchomość Aon Center przy 200 E. Randolph Street nowojorskiej firmie The 601 W Companies. Cenę ustalono na poziomie 260 dol. za stopę kwadratową.

– Zamknięcia transakcji należy spodziewać się w czwartym kwartale tego roku – poinformował przedstawiciel Piedmont.

Zbudowany w 1972 r. Aon Center liczy 83 piętra. Ma powierzchnię 2,7 mln stóp kw. i stoi na 3,5 akrowej parceli we wschodniej części śródmieścia Chicago. Z komunikatu Piedmont wynika, że obecnie w wynajmie pozostaje 86 proc. powierzchni biurowej wieżowca.

W ubiegłym tygodniu dotychczasowy właściciel  informował, że z początku 2016 r.   z Northfield do Aon Center przeniesie swą siedzibę gigant przemysłu spożywczego Kraft Heinz Co.  Firma podpisała umowę najmu na 12,5 roku i zajmować będzie pięć pięter wieżowca.

Firma Aon, która nadała nazwę budynkowi w 1999 r.,  pozostanie głównym najemcą zajmując 420 tys. powierzchni biurowej. Na liście lokatorów znajdują się także KPMG, Microsoft, United Health Group, Integrys, the Federal Home Loan Bank of Chicago, JLL, AT&T i Edelman.

Przedstawiciele Piedmont niedawno wysunęli propozycję budowy na Aon Center trzeciego w Chicago tarasu obserwacyjnego. Taras widokowy Willis Tower Skydeck tylko w 2014 r. przyniósł dochody rzędu ok. 25 mln dolarów.

Nabywca Aon Center The 601 W Companies, którym kieruje nowojorski inwestor Mark Krasick informuje na swoim portalu internetowym, że zarządza nieruchomościami o łącznej powierzchni 24 mln stóp kw. i wartości ponad 5 mld dolarów. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*