Wierni oddają hołd Matce Bożej z Gwadelupy w Des Plaines

Pielgrzymi w sanktuarium w Des Plaines fot.Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe - Oficial/Facebook

Pielgrzymi w sanktuarium w Des Plaines fot.Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe – Official/Facebook

W niedzielę rozpoczęła się doroczna pielgrzymka do kaplicy Matki Bożej z Gwadelupy. Tysiące wiernych przybyło do kaplicy znajdującej się w Des Plaines koło Chicago. Uroczystości rozpoczęła msza św. o 5 rano odprawiana przez kardynała Blase’a Cupicha.

Kardynał wygłosił homilię po hiszpańsku, w której mówił o trudnej sytuacji politycznej w kraju i na świecie oraz o konieczności wprowadzenia reformy imigracyjnej, która umożliwiłaby legalizację pobytu nieudokumentowanym mieszkańcom USA. Jak podkreślił, trzeba to zrobić jak najszybciej, by połączyć rozbite rodziny i umożliwić normalne życie wielu tysiącom imigrantów.

Zgodnie z doroczną tradycją, wierni gromadzą się na terenach wokół kościoła w Des Plaines, uczestniczą w modlitwach, nabożeństwach, składają kwiaty i zapalają świece. Centralnym punktem obiektu jest posąg Matki Bożej z Gwadelupy i replika oryginalnej ikony znajdującej się w bazylice w Mexico City.

Kaplica w Des Plaines przy 1170 North River Road jest na zachodniej półkuli drugim po meksykańskiej bazylice miejscem kultu Matki Bożej z Gwadelupy, uważanej za patronkę Meksyku.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*