Wielokrotny rabuś bankowy poszukiwany

Wielokrotny rabuś bankowy poszukiwany

FBI poszukuje mężczyzny podejrzanego o obrabowanie pięciu banków w Chicago od stycznia do czerwca. Do ostatniego napadu doszło w poniedziałek. Jest nagroda za informacje na temat złodzieja.

W poniedziałek 17 czerwca o 5.50 pm doszło do napadu na oddział banku TFC znajdującego się w supermarkecie Jewel-Osco przy 5516 N. Clark Ave. w dzielnicy Andersonville na północy Chicago. Najprawdopodobniej był to już piąty napad na bank dokonany przez tego samego osobnika. FBI upubliczniło zdjęcie podejrzanego.

Władze podejrzewają, że w styczniu ten sam mężczyzna napadł na bank Royal Savings w Gage Park na południu Chicago. Wręczył kasjerowi kartkę, w której domagał się pieniędzy pod groźbą użycia broni, a następnie zbiegł z gotówką.

Trzy inne rabunki, w których podejrzany jest mężczyzna, miały miejsce w rejonie śródmieścia Chicago. Doszło do nich: 28 maja w oddziale banku Lakeside przy 55 W. Wacker Dr., 31 stycznia w oddziale tego samego banku przy 1350 S. Michigan, a 16 stycznia w banku Chase przy 10 S. Dearborn St.

W związku z napadami poszukiwany jest Afroamerykanin średniego wzrostu, z czarnymi włosami i o jaśniejszej karnacji. FBI ostrzega, że może być uzbrojony i niebezpieczny. Osoby posiadające informacje na jego temat proszone są o kontakt z biurem FBI w Chicago. Za pomoc wyznaczono nagrodę do tysiąca dolarów.

(jm)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago
Tags: banki, Chicago, FBI, rabuś

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*