Wielkie sprzątanie w Chicago. Ekipy komunalne oczyszczają ulice, łatają dziury w jezdni

Wielkie sprzątanie w Chicago. Ekipy komunalne oczyszczają ulice, łatają dziury w jezdni

Ekipy komunalne przystąpiły do sprzątania ulic. W ramach porządków zabierane są przedmioty pozostawione w celu „zarezerwowania” miejsca do parkowania. Miasto oddelegowało także większą liczbę pracowników do łatania dziur w jezdniach.

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Władze Chicago już od kilku tygodni przypominały mieszkańcom, że zastawianie miejsc do parkowania wzdłuż ulic jest nielegalne i ostrzegały, że pozostawione sprzęty będą zabierane.

Od poniedziałku władze wcieliły w życie powiadomienia o konfiskacie tzw. dibs; pozostawione na ulicach rzeczy, sprzęty, meble – zabierane są przez ekipy komunalne.

Jak podkreślają władze miasta, takie utensylia  mogą w przypadku odwilży blokować studzienki ściekowe, przyczyniając się do powodzi i podtopień.

Wzięto się także za reperację dziur w jezdniach, kórych liczbę odsłonił topniejący śnieg. Ubytków jest w tym sezonie zimowym wyjątkowo dużo z powodu częstych wahań temperatury i dużej akumulacji śniegu.

Liczba ekip reperujących codziennie nawierzchnię została zwiększona o sześć; z 24 do 30. Dzięki temu ilość zalepionych dziur zwiększy się z 5 tys. do 6,5 tysiąca dziennie.

W tym sezonie zimowym w Chicago zreperowanych już zostało 175 tys. ubytków.

Przypomnijmy, że koniecznośc nareperowania nawierzchni można zgłaszać pod numerem centrali miejskiej  311 lub na stronie internetowej www.cityofchicgo.org

Na witrynie www.cityofchicago.org władze miasta udostępniły specjalny portal pod nazwą Pothole Tracker zawierający interaktywną mapę. Można na niej sprawdzić, czy  zamówienie dotyczące wypełnienia ubytku w nawierzchni zostało już zrealizowane.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*