Więcej kontroli policyjnych na drogach aż do Labor Day

Już od początku tego tygodnia, aż do długiego weekend z okazji przypadającego 5 września Święta Pracy, Labor Day – na ulicach w całym stanie Illinois należy spodziewać się wzmożonych patroli policyjnych. Głόwnym celem policjantόw będą kierowcy zasiadający za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Stanowa policja oraz lokalne departamenty znow łączą wysiłki by zniwelować do minimum liczbę wypadkόw na drogach. Jak wynika ze statystyk, podczas dni świątecznych większość z nich spowodowana jest przez kierowcόw jadących na tzw. podwόjnym gazie. To właśnie oni są głόwnym celem patroli policyjnych. Drive Sober or Get Pulled Over, – pod takim kryptonimem odbywa się akcja policji – Przez dwa tygodnie, aż do swięta Labor Day celem policji będą nietrzeźwi kierowcy. Departament Transportu jako cel głόwny stawia sobie walkę z kierowcami, zasiadającymi za kierownicą po spożyciu alkoholu – mόwi rzecznik Departamentu Transportu w Illinois (IDOT, – red.) Josh Kauffman.

Na drogach należy się spodziewać wiekszej liczby policyjnych patroli samochodowych, ponadto w całym stanie zostanie ustawionych około 200 punktόw kontrolnych. Policjanci mają także zwracać uwagę na to czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa.

W akcji Drive Sober bierze udział ponad 350 lokalnych departamentόw policji, oraz dodatkowe oddziały policji stanowej. W tych dniach oficerowie policji muszą przerwać urlopy i każdy ma obowiązek stawić się na służbie.

DaB

Categories: Chicago

Comments

 1. Klim z Chicago
  Klim z Chicago 24 sierpnia, 2011, 13:30

  niech lapia i to jak najwiecej,a szczegolnie tych co jezdza po pijaku, takich to mi nie zal.

  Reply this comment
 2. Megi
  Megi 24 sierpnia, 2011, 14:44

  Wczoraj przez cale Ohio i Indiana stali co chwile mimo ze dozwolona szybkosc jest 70,w Chicago ani jednego nie widzialam.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*