Więcej bezpiecznych przejść w nowym roku szkolnym

Więcej bezpiecznych przejść w nowym roku szkolnym

Dodatkowe trzy szkoły zostały włączone w nowym roku szkolnym w program chronionych tras (ang. Safe Passage), zwiększając liczbę szkół z bezpiecznymi przejściami w Chicago do 160.

W nowym roku szkolnym, który rozpoczyna się wtorek 4 września, program Safe Passage został rozszerzony o dodatkowe 3 trasy – w rejonie szkół Deneen Elementary, O’Keeffe Elementary i Pickard Elementary na południu Chicago.

Na odcinkach objętych programem specjalnie przeszkolony personel przeprowadza dzieci przez niebezpieczne rejony miasta do szkoły, a po lekcjach z powrotem do domu.

Przypomnijmy, że pogram chronionych tras powstał w 2009 r. w 35 szkołach. Aktualnie uczestniczy w nim 160 placówek i korzysta z niego 76 tys. uczniów. Personel przeprowadzający dzieci przez niebezpieczne rejony miasta przechodzi specjalny trening instruktażowy w wydziale bezpieczeństwa chicagowskiego kuratorium oświatowego (Chicago Public Schools, CPS).

Jak wynika ze statystyk policyjnych i CPS, przestępczość w rejonie monitorowanych tras spadła w 2017 r. o 9 proc. Równocześnie polepszyła się frekwencja w szkołach, które należą do programu.

(ao,jm)

fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*