Wideo. Troje dzieci zginęło w pożarze

Troje dzieci, w wieku 2, 4 i 9 lat, zginęło w pożarze, który wybuchł w czwartek nad ranem w okolicy Englewood w południowo-zachodniej części Chicago. Ogień został zaprószony od zapalniczki, którą bawiło się jedno z dzieci. W dwuipółpiętrowym budynku przebywało 17 osób, w tym 10-ro rodzeństwa.

Wszystkie dziesięcioro dzieci przebywało w jednym pomieszczeniu na parterze. Natomiast na wyższych kondygnacjach znajdowało się kolejne siedem osób. Rodzice – Stacey Austin i Samantha Sims – zaraz po przebudzeniu rzucili się na ratunek dzieciom i próbowali ugasić pożar wodą. Początkowo myśleli, że udało się wyprowadzić bezpiecznie wszystkich domowników. Panowało jednak takie zamieszanie, że trójka dzieci została w środku.

Według informacji koronera powiatu Cook, 2-letnia Desia zginęła na miejscu, na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Jej ciało udało się wydobyć dopiero po ugaszeniu pożaru.

Natomiast dwójka chłopców, 4-letni Joseph i 9-letni Stacey Jr., przewieziona do dziecięcego szpitala przy Uniwersytecie w Chicago w „wyjątkowo krytycznym stanie”, zmarła później, również na skutek zatrucia dymem.

Wszystkim innym mieszkańcom budynku udało się bezpiecznie opuścić swoje mieszkania.

Ugaszenie pożaru, który wybuchł około 2.13 nad ranem, zajęło strażakom godzinę.

Z powodu wdychania dymu, obrażeń doznało także dwóch policjantów uczestniczących w akcji ratowniczej. Jeden został zabrany do Holy Cross Hospital, drugiemu udzielono pomocy na miejscu zdarzenia.

Rzecznik straży pożarnej, Larry Langford potwierdził, że ogień został zaprószony od zapaliczki, którą bawił się 4-letni chłopiec. Śledczy próbują ustalić w jaki sposób narzędzie trafiło w jego ręce.

as

Zobacz wideo:

Zdjęcie na stronie głównej: CBN (od lewej) Dashiyah Austin, Stacey Austin Jr. i Joseph Austin

Categories: Chicago

Comments

  1. rodak
    rodak 9 kwietnia, 2011, 13:02

    sekcja 8,myslacy inaczej litosciwie wspierani z naszych podatkow .Rodzice bez jakiego kolwiek pomyslunku, narobic dzieci i niech je panstwo wychowuje, taki obraz dom w dom .

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*