Wideo. Potężne fale na jeziorze Michigan w Chicago

Fale sięgające 7 metrów wysokości niemal porwały w piątek kilku rowerzystów i biegających wzdłuż jeziora Michigan w Chicago. Policja w obawie o bezpieczeństwo korzystających ze ścieżki rowerowej wzdłuż Lake Shore Drive zamknęła ją dla ruchu. Silny wiatr dochodzący w porywach do 75 km/godz. sprawił, że nikt nie miał wczoraj wątpliwości, że Chicago w pełni zasługuje na miano Wietrznego Miasta.

fot. NBC5/ Potężne fale zalewały ścieżkę rowerową wzdłuż Lake Shore Drive

Potężne fale zalewały w piątek po południu ścieżki rowerowe od Oak Street do Fullerton Avenue. Kilku rowerzystów i osób uprawiających codzienny jogging zostało niemal porwanych przez wodę. Ich zmagania z wodą uwiecznił helikopter stacji NBC5. Policja zdecydowała w piątek o zamknięciu ścieżki biegnącej wzdłuż Lake Shore Drive. Mimo policyjnych blokad nie zabrakło jednak śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z potężnymi falami jeziora Michigan.

Zimny front atmosferyczny, który przesuwał się nad Chicago przyniósł ze sobą wichury i lokalne opady deszczu. Wiatr dochodził w porywach do 75 km/godz., a fale na jeziorze Michigan miały nawet 7 metrów wysokości. Według meteorologów sobota i niedziela będą już w Wietrznym Mieście znacznie spokojniejsze. Na początku tygodnia czekają nas także nieco wyższe temperatury.

Zobacz wideo stacji NBC5 (poprzedzone reklamą):

 

Relacja Fox News Chicago:

Dangerous Waves Close Lakefront Path as Lake Under Gale Warning: MyFoxCHICAGO.com

 

mp

Categories: Chicago

Comments

 1. Klim z Chicago
  Klim z Chicago 1 października, 2011, 13:12

  Gruba przesada,ja tu nikogo nie widzalem niemal porwanego przez wode, ale dramaturgia w opisie musi byc, aby ludzie zechcieli poczytac.

  Reply this comment
 2. andrzej
  andrzej 1 października, 2011, 16:51

  to trzeba bylo Fox ogladac tam byly lepsze momenty szczegolnie z jednym rowerzysta ktory faktycznie malo co nie zostal wciagniety do jeziora . Tutaj faktycznie nie maja nic ciekawego.pozdrawiam

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*