Weteran z nakazem deportacji nie dostał obywatelstwa

Weteran z nakazem deportacji nie dostał obywatelstwa

Urząd imigracyjny odrzucił wniosek o obywatelstwo weterana armii amerykańskiej i posiadacza zielonej karty, Miguela Pereza jr. Mężczyzna w każdej chwili może być deportowany do Meksyku.

39-letni weteran sił specjalnych USA Miguel Perez jr. wniósł o nadanie mu obywatelstwa amerykańskiego ze skutkiem wstecznym, z chwilą gdy w 2001 roku wstąpił do armii amerykańskiej. Wcześniej w lutym gubernator Rauner oddalił wniosek Pereza o ułaskawienie, nie wyjaśniając motywów swojej decyzji.

Perez został aresztowany przez policję imigracyjną (Immigration and Customs Enforcement, ICE) po odbyciu siedmioletniego wyroku za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna brał udział w dwóch misjach bojowych w Afganistanie, w 2002 i 2003 roku. Po powrocie z Aganistanu został zdiagnozowany z zespołem stresu pourazowego (PTSD), zaczął zażywać substancje odurzające i trafił do więzienia za przestępstwa narkotykowe. Perez twierdzi, że był przekonany że wraz z wstąpieniem do wojska automatycznie stał się obywatelem amerykańskim. Gdy po siedmiu latach odsiadki wychodził z zakładu karnego, aresztowała go policja imigracyjna.

Obecnie mężczyzna przebywa w centrum zatrzymań dla imigrantów w Wisconsin i oczekuje na deportację do Meksyku, z którego wyjechał w wieku ośmiu lat.

(jm, ao)

Na zdjęciu: Miguel Perez jr fot.arch. rodz.

Categories: Chicago

Comments

 1. JJJ
  JJJ 18 marca, 2018, 01:27

  Sorry ale jak ktos ma order deportacyjny to na co liczyl skladajac N-400? To tak samo jakby staral sie o adopcje a byl poszukiwany za pedofilie.

  Reply this comment
  • JJJ
   JJJ 18 marca, 2018, 01:29

   Poza tym 7 lat bezwglednego wiezienia to nie jest jaranie haszu tylko grube dilowanie.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*