Westwood College na celowniku prokuratury

Jedna z popularnych prywatnych uczelni działających na terenie Illinois została pozwana przez stanową prokurator generalną za oszukańcze praktyki marketingowe. “Dyplomy wydawane przez Westwood College są praktycznie bezwartościowe” – twierdzi Lisa Madigan, która chce by uczelnia zwróciła studentom czesne.

fot. Westwood College został oskarżony o oszukiwanie studentów

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej prokurator generalna stanu Illinois Lisa Madigan powiedziała, że Westwood College okłamuje swych studentów, twierdząc, ze posiada tzw. regionalna akredytację obejmującą studia na wydziale „Criminal Justice”. Uczelnia ubiegała się o nią w przeszłości, ale w 2010 roku dała za wygraną, nigdy jej nie otrzymując.

Lisa Madigan przyznała, że w wielu przypadkach kwalifikacje jakimi dysponują absolwenci uczelni, wbrew temu co mówią jej reklamy, nie są wystarczające do otrzymania pracy w zawodach związanych z egzekwowaniem prawa. Madigan ostrzega, że dyplom z Westwood College nie jest wystarczający do otrzymania pracy w szeregach stanowej lub lokalnej policji. Uczelnia nie posiada bowiem wymaganej akredytacji. Studenci nie są jednak o tym informowani w momencie podejmowania studiów. Co więcej, wielu z nich jest wręcz przekonywanych, że dyplom Westwood College z zakresu „Criminal Justice” będzie dla nich przepustką do policyjnej kariery.

24-letni Todd Brown z Bolingbrook był jedną z takich osób. Brown złożył aplikację w stanowej policji i pomyślnie przeszedł rozmowy kwalifikacyjne. Dwa tygodnie później poinformowano go, że nie może zostać przyjęty do pracy, ponieważ uczelnia którą ukończył nie posiada akredytacji. Todd Brown skończył z pożyczką studencką w wysokości ponad 50 tysięcy, z dyplomem, który nigdy nie da mu szansy na zatrudnienie w wymarzonym zawodzie.

Annette Arkema, matka samotnie wychowująca dzieci, po skończeniu 40-tki postanowiła wrócić do szkoły. Chciała specjalizować się w obronie praw ofiar przemocy. Westwood College oferuje taka specjalizację na wydziale “Criminal Justice”. Ukończenie studiów na tej uczelni umożliwiło jednak kobiecie pracę w sieci hurtowni, nie w wyuczonym zawodzie.

W pozwie złożonym w kilka dni temu przeciwko uczelni Lisa Madigan domaga się zamknięcia kierunków, które nie posiadają regionalnej akredytacji. Prokurator generalna chce także aby uczelnia zwróciła oszukanym studentom pieniądze za czesne. W wielu przypadkach to kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

W amerykańskim systemie szkolnictwa wyższego obowiązują dwa rodzaje akredytacji: federalna, którą Westwood College posiada oraz regionalna, wydawana przez jedną z pięciu instytucji badających standardy nauczania w poszczególnych regionach kraju. Instytucją odpowiednią dla Illinois jest North Central Association of Colleges and Schools (The Higher Learning Commission). Ukończenie uczelni posiadającej regionalną akredytację jest jednym z kluczowych wymogów stawianych przez wielu pracodawców.

mp

 

Categories: Chicago

Comments

  1. zdanowski
    zdanowski 26 stycznia, 2012, 15:28

    Ktos jednak umozliwil tej szkole istnienie i szkolenie studentow z akredytacja federalna bez regionalnej! Ciekawe kto i za ile?!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*