We wrześniu za darmo do Akwarium Shedda i Muzeum Nauki

fot.Wikipedia

Jedne z najbardziej uznanych chicagowskich atrakcji turystycznych zapraszają w swoje progi mieszkańców Illinois. Warto się tam wybrać szczególnie dlatego, że we wrześniu wstęp do Akwarium Shedda i Muzeum Nauki i Przemysłu jest całkowicie za darmo!

Od 6 września słynne Akwarium przy 1200 S. Lake Shore Drive oferuje dla mieszkańców Illinois 24 dni bezpłatnych wstępów.

Darmowa wejściówka obejmuje zarówno stałe, jak i tymczasowe ekspozycje, a także pokazy wodne. Za dodatkowe 4,95 dol. można wziąć udział w prezentacji 4-D.

W każdy wtorek i środę września wstęp będzie bezpłatny także dla seniorów z innych stanów.

To jeszcze nie koniec prezentów od Shedda. Ostatni letni koncert jazzowe, który odbędzie się13 września, też jest gratis. Można rozłożyć własny koc, posłuchać muzyki, podziwiać krajobraz Chicago i zjeść na miejscu obiad.

Również Muzeum Nauki i Przemysłu zaprasza za darmo mieszkańców stanu Lincolna z ważnym dowodem tożsamości. Oferta nie obejmuje jednak wrześniowych weekendów.

Dopłacić trzeba jedynie za wstęp na pokazy filmowe oraz na pokład okrętu podwodnego U-505, a także za niektóre tymczasowe wystawy.

Muzeum Nauki i Przemysłu znajduje się pod adresem 5700 S. Lake Shore Dr. (jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*