Wcześniejsza rejestracja, szybka odprawa

fot.Erik S. Lesser/EPA

fot.Erik S. Lesser/EPA

 

We wtorek Transportation Security Administration (TSA) otworzyło przy lotnisku Midway tymczasowy ośrodek rejestracji, gdzie pasażerowie mogą przejść wstępną odprawę. Urzędnicy mają nadzieję, że program pozwoli skrócić czas oczekiwania pasażerów na odprawę na lotnisku.

Kolejki na lotnisku Midway dały się we znaki tysiącom pasażerów; dodatkowo awaria sprzed paru dni komputerów linii Southwest, operujących głównie z Midway, spowodowała ogromne opóźnienia i nerwowość podróżnych.

Według TSA wstępna odprawa znacznie przyśpiesza kontrole lotniskowe. Tymczasowe centrum rejestracji działa od 26 do 30 lipca w Hyatt Place Midway przy 6550 Cicero Avenue i jest otwarte od godziny 10:00 do 19:00 we wtorek i środę oraz od czwartku do soboty w godz. 8:00 -17:00. Opłata za wstępną kontrolę wynosi 85 dol., dokument jest ważny przez 5 lat.

Osoby ubiegające się o status PreCheck muszą najpierw złożyć wniosek online: www.tsa.gov/tsa-precheck/apply, a następnie umówić się na rozmowę.

Ten sam system zastosowano w okresie największych problemów z kontrolą TSA na lotnisku O’Hare. Tymczasowe centrum rejestracji działało od 4 kwietnia do 13 maja.

(kp)

Categories: Chicago

Comments

  1. Pit
    Pit 26 lipca, 2016, 21:56

    Lepiej napiszcie o powiazaniach ludzi ze sztabu wyborczego Trumpa z Wladimirem Putinem i o dlaczego nie chce pokazac rozliczen podatkowych

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*