W więzieniu z papierosem? Tak, ale tylko z elektronicznym

W więzieniu z papierosem? Tak, ale tylko z elektronicznym

Dwa powiatowe zakłady karne na południu Illinois zezwoliły więźniom na palenie elektronicznych papierosów. Inne więzienia zamierzają pójść ich śladem.

fot. Tomasz Sienicki

fot. Tomasz Sienicki

Więzienia często zakazują pensjonariuszom palenia, jednak zakłady karne w powiatach White i Saline zezwalają na posiadanie i palenie e-papierosów. Przedstawiciele powiatów Franklin, Wabash i Williamson wkrótce mają podjąć decyzję, czy z podobnego przywileju będą korzystać osoby odsiadujące wyroki w zakładach karnych na terenie tych powiatów.

Randy Cobb, administrator więzienia powiatowego White ujawnia, że eksperyment z e-papierosami pozwolił ukrócić kontrabandę tej używki i podniósł morale więźniów.

− Myślę, że naszym śladem pójdą też inne powiaty − komentuje Cobb.

Podobną opinię wyraża Brian Bennett, który zapewnia, że „do tej pory nie ma żadnych problemów wynikających z palenia elektronicznych papierosów w zakładzie karnym w Harrisburgu”.

Departament Więziennictwa Illinois (IDOC) zakazuje sprzedaży e-papierosów w więziennych kantynach.  − Takiej praktyki nie zamierzamy w najbliższej przyszłości zmieniać − zapewnił rzecznik IDOC Tom Shaer.

Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Chorób Płuc (AL) wyraziło zaniepokojenie faktem, że więzienia wykorzystują e-papierosy do zarabiania pieniędzy. Wezwało władze powiatów „do znalezienia takich sposobów wspierania więziennictwa, które nie szkodzą zdrowiu ani pensjonariuszy, ani personelu”.

Na początku tego roku gubernator Pat Quinn podpisał ustawę zakazującą sprzedaży papierosów elektronicznych osobom niepełnoletnim.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*