W Wicker Park grasuje zboczeniec

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Policja chicagowska poszukuje mężczyzny, który podczas jednej nocy włamał się do trzech mieszkań i napastował dwie kobiety. Do ataków doszło w chicagowskiej dzielnicy West Town, w okolicy Wicker Park.

Po raz pierwszy zboczeniec zaatakował 26 sierpnia o godz. 22.45 w okolicy 1200 North Wood. Napastnik wszedł przez okno do sypialni na tyłach domu. Zaalarmowana podejrzanymi hałasami właścicielka wypłoszyła intruza, który uciekł.

Pół godziny później mężczyzna wdarł się do mieszkania w okolicy 1800 West Evergreen Avenue. Tym razem zaatakował śpiącą w swoim łóżku kobietę. Zakrył jej usta dłonią i nagi od pasa w dół położył się na przerażonej ofierze. Ta zdołała się oswobodzić, a gdy zaczęła krzyczeć, uciekł przez otwarte okno. Identyczna sytuacja miała miejsce tej samej nocy, kwadrans przed godz. 1.00. Półnagi napastnik wtargnął do sypialni, gdzie napastował śpiąca kobietę. Spłoszony, uciekł przez okno.

Policja podejrzewa, że mężczyzna może mieszkać w sąsiedztwie. Świadczy o tym znajomość rozkładu domów oraz fakt, że atakował mieszkające samotnie kobiety. Radny Brian Hopkins zaapelował do mieszkańców, aby zamykali na noc drzwi wejściowe i okna, szczególnie znajdujące się z tyłu budynków.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*