W Trump Tower 13 proc. mieszkań na sprzedaż

Trump Tower w Chicago fot.Tannen Maury/EPA

Trump Tower w Chicago fot.Tannen Maury/EPA

Chicagowski wieżowiec Trump Tower oferuje aż 13 procent swoich apartamentów na sprzedaż. To trzykrotnie więcej niż w innych luksusowych wieżowcach w centrum miasta.

Przy 401 N. Wabash Ave. jest w czym wybierać. Na sprzedaż są aż 62 mieszkania. Cytowana przez portal DNAinfo Gail Lissner, wiceprezes firmy konsultingowej zajmującej się wyceną nieruchomości, twierdzi, że nikt w mieście nie ma w obecnej chwili tylu apartamentów na sprzedaż. „To kosmiczna liczba” – dodaje.

Porównanie z innymi luksusowymi wieżowcami przedstawia się następująco: Lake Point Tower (14 mieszkań na sprzedaż), 340 On The Park (13), The Heritage at Millennium Park (6), 600 N. Lake Shore Drive (23) and the John Hancock Center (25). Przy czym the John Hancock Center ma większą całościową liczbę apartamentów niż 468, którymi dysponuje Trump Tower.

Nie jest jasne dlaczego dotychczasowi właściciele mieszkań w Trump Tower postanowili o ich sprzedaży. Eksperci twierdzą, że powód może tkwić w licznych protestach, które w ostatnich miesiącach odbywały się przy 401 N. Wabash Ave. lub częstotliwości politycznych imprez, utrudniających mieszkańcom życie.

Właściciele, którzy czekają na oferty kupna ich nieruchomości, nie potwierdzają tych spekulacji, zapewniając, że w Trump Tower mieszka się świetnie.
(tz)

Categories: Chicago

Comments

  1. Chris
    Chris 15 marca, 2017, 08:43

    ” mieszka sie swietnie ” a co maja mowic ze zle ? jak kos cos chce sprzedac to robi wszystko zeby „zwabic” nabywce tym bardziej ze takie apartamenty kosztuja fortune .

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*