W Thanksgiving tłoczno na lotniskach

Wzmożony ruch na lotnisku O'Hare fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Wzmożony ruch na lotnisku O’Hare fot.Kamil Krzaczyński/EPA

W tym roku na Święto Dziękczynienia ruch na amerykańskich lotniskach ma być największy od 8 lat. Wzrośnie o 3 proc. w porównaniu do roku ubiegłego, a do samolotów wsiądzie 25,3 mln pasażerów. Podróżni skorzystają też ze zniżkujących od wakacji cen biletów – przewiduje organizacja Airlines for America.

Jednym z najtłoczniejszych lotnisk będzie O’Hare w Chicago, które znalazło się na trzecim miejscu, za Atlantą i Los Angeles. Średnio dziennie będzie o 60 tys. pasażerów więcej w okresie od 20 listopada do 1 grudnia. Dlatego też linie lotnicze zwiększą liczbę połączeń i podstawią większe samoloty.

Największy ruch spodziewany jest w niedzielę 29 listopada i kolejno 30 listopada (poniedziałek) oraz 25 listopada (środa).

Według organizacji podróżni będą mogli też liczyć na tańsze bilety lotnicze. Na przykład we wrześniu ceny biletów były o 5,6 proc. niższe niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Jednak linie lotnicze wciąż osiągają zyski – ze względu na wypełnione samoloty (84 proc.) i niskie ceny paliwa (spadek o 37,1 proc. w porównaniu rok do roku).

(as)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*