W Święto Pracy wzmożone patrole policyjne

fot.Daniel Schwen/Flickr

fot.Daniel Schwen/Flickr

W związku z długim świąteczny weekendem na autostradach w Illinois pojawiło się więcej patroli drogówki. Policja zatrzymywać będzie przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Mandat można też dostać za zbyt szybką jazdę i trzymanie w ręku komórki.

Przedstawiciele Stanowego Departamentu Transportu i policji stanowej informują o zwiększeniu kontroli na autostradach w całym Illinois w świąteczny weekend. Akcja pod hasłem „Bądź trzeźwy albo będziesz zatrzymany” wymierzona jest w zmotoryzowanych, którzy jeżdżą odurzeni alkoholem lub narkotykami.

W akcji biorą też udział funkcjonariusze z 200 lokalnych jednostek policji. Patrole zwracają uwagę na przekraczanie prędkości, nieostrożną i brawurową jazdę, używanie pasów bezpieczeństwa, a także trzymanie w ręku komórki podczas rozmowy lub SMS-owania. Akcja już się rozpoczęła i potrwa do rana 6 września.

Policja stanowa ostrzega, że do największej liczby śmiertelnych wypadków dochodzi nocą, z czego część spowodowana jest przez kierowców pod wpływem alkoholu, a większość ofiar stanowią osoby niezapięte w pasy.

Jak wynika ze statystyk, w Illinois w zeszłym roku w długi weekend Święta Pracy (od godz. 18 w piątek do północy w poniedziałek) 13 osób zginęło w wypadkach, z czego trzy zostały spowodowane przez pijanych kierowców.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*