W Streamwood grasuje fałszywy policjant

fot.Streamwood Police Department

fot.Streamwood Police Department

Policja Streamwood, na północno-zachodnim przedmieściu Chicago, ostrzega przed osobnikiem podszywającym się pod funkcjonariusza organów ścigana w tej miejscowości. Mężczyzna zatrzymał kobietę jadącą w okolicy skrzyżowania Schaumburg Road i Route 59 w Streamwood, nakazał jej wysiąść z samochodu, zrabował gotówkę z torebki ofiary i zbiegł.

Na szczęście ofiara przestępstwa nie doznała żadnych obrażeń. Osobnik jechał za 33-latką nieoznakowanym samochodem ciemnego koloru, wyposażonym w migające światła, przypominające policyjną sygnalizację. Ubrany był w granatowy mundur. Na podstawie zeznań poszkodowanej sporządzono rysopis fałszywego policjanta: jest on młodym, wysokim i dobrze zbudowanym Latynosem.

Do podobnych incydentów niedawno doszło także w Chicago. Trzy razy za podszywanie się pod oficera policji aresztowano Vincenta Richardsona. Podczas ostatniego zatrzymania w dzielnicy Engelwood ubrany był on w kamizelką kuloodporną i policyjny pas z kaburą. Miał też przy sobie krótkofalówkę, paralizator i wiatrówkę.

Policja radzi − zwłaszcza kobietom, podróżującym samotnie po zmroku − by nie zatrzymywać się na widok migających świateł, jeśli nie jesteśmy absolutnie pewni, że jadący za nami samochód to radiowóz. W takiej sytuacji trzeba włączyć światła awaryjne i bardzo powoli jechać w kierunku dobrze oświetlonego i najlepiej zaludnionego miejsca. Podczas jazdy możemy zadzwonić pod numer 911 i poprosić dyspozytora, by zweryfikował, czy rzeczywiście samochód podążający za nami należy do policji.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*