W Schaumburgu mandaty za wysyłanie SMS-ów za kierownicą

fot.Roman Pohorecki/Pexels.com

W Schaumburgu zaaprobowano nowe przepisy pozwalające policjantom wypisywanie „lokalnych” mandatów za używanie telefonów podczas jazdy.

W najbliższych dniach funkcjonariusze policji w Schaumburgu będą mieli opcję wypisywania „lokalnego” mandatu w wysokości 75 dol. za nieuważną jazdę, zwłaszcza z użyciem telefonu komórkowego. Standardowe mandaty wysokości 214 dol. za to samo przewinienie muszą przechodzić przez system sądowy powiatu Cook.

Decyzja jest reakcją na to, że wiele spośród 1770 mandatów za używanie telefonu podczas jazdy, wydanych w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. w Schaumburgu, zostało unieważnionych lub znacznie zredukowanych.

Z inicjatywą wydawania lokalnych mandatów wystąpił specjalny komitet ds. bezpieczeństwa publicznego po konsultacji z prawnikiem tej miejscowości. Pomysł został jednogłośnie zatwierdzony przez członków zarządu Schaumburga.

Lokalne manaty są formą ostrzeżenia i będą wydawane tylko tym kierowcom, którzy zostali przyłapani z telefonem za kierownicą po raz pierwszy. Mandaty za kolejne przewinienia będą musiały jak dotychczas przechodzić przez okręgowe sądy.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

  1. Karolina
    Karolina 26 października, 2017, 14:10

    Jestem przekonana, że w słowniku języka polskiego nie ma wyrazu „tekstowanie”.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*