W powiecie Cook wzrośnie minimalna płaca

fot.NikolayF/pixabay.com

fot.NikolayF/pixabay.com

Będzie podwyżka minimalnej stawki wynagrodzenia w powiecie Cook do 13 dol. na godzinę. Wiele firm wyraziło niezadowolenie z decyzji władz powiatu. Warto przypomnieć, że w samym Chicago już w tym roku została wprowadzona podwyżka.

Rada Powiatu Cook zatwierdziła podwyżkę minimalnej płacy na posiedzeniu 26 października. Podwyżka będzie wprowadzana stopniowo. Z dniem 1 lipca 2017 r. najniższa stawka godzinowa wzrośnie do 10 dol. z obecnych 8,25 dol., co jest minimalną stawką obowiązującą w Illinois. W kolejnych latach płace będą podwyższane o jednego dolara, by w 2020 r. osiągnąć poziom 13 dol. na godzinę.

Wiele firm nie jest zadowolonych z decyzji rady powiatu. Właściciele restauracji i innych małych przedsiębiorstw stwierdzili, że prowadzenie biznesu stanie się nierentowne i będą zmuszeni podnieść ceny za produkty i usługi, albo przenieść firmy poza granice powiatu Cook.

W Chicago 1 lipca tego roku weszła w życie podwyżka minimalnej stawki do 10,50 dol., a więc pracodawcy nie mogą płacić mniej. Pensja jest podwyższana w Chicago stopniowo w odstępach rocznych, by w 2019 roku osiągnąć poziom 13 dol. na godzinę. W 2015 r. stawka godzinowa osiągnęła poziom 10 dolarów.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*