W północno-zachodnich dzielnicach kradną katalizatory

W północno-zachodnich dzielnicach kradną katalizatory

Jeżeli mieszkasz w północno-zachodnich rejonach miasta, parkujesz samochód na noc na ulicy, a rano po przekręceniu kluczyka w stacyjce wydaje on dziwny dźwięk, być może padłeś ofiarą złodziei katalizatorów, którzy znowu pojawili się w okolicy.

Chicagowska policja wydała ostrzeżenie przed nową falą kradzieży katalizatorów spalin. W ciągu niecałych dwóch tygodni doszło do co najmniej dziewięciu przypadków w dzielnicach Jefferson Park, Norwood Park i Gladstone Park. Złodzieje wymontowują katalizatory w nocy lub nad ranem z samochodów zaparkowanych na ulicach.

Dostęp do katalizatora jest łatwy, a jego odłączenie nie wymaga stosowania podnośnika w pojazdach o podwyższonym zawieszeniu. Brak katalizatora spalin łatwo zidentyfikować; samochód po uruchomieniu wydaje charakterystyczny, głośniejszy niż zazwyczaj dźwięk. Urządzenia stanowią cenny łup dla złodziei ze względu na to, że zawierają rzadkie metale, m.in. platynę. Zakup nowego konwertera to dla zmotoryzowanych spory wydatek.

Od 21 marca do kradzieży doszło między innymi w rejonach: 4600 N. Milwaukee, 5000, 5600, 5700 W. Windsor, 5900 N. Austin.

Policja prosi o zgłaszanie informacji mogących pomóc w ujęciu sprawców pod nr tel. (312) 744 8263.

(jm, ao, gd)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*