W Niles będzie ulica gen. Andersa

fot.Google Map/Wikipedia

fot.Google Map/Wikipedia

Fragment ulicy Milwaukee w podchicagowskim Niles będzie nosił imię gen. Władysława Andersa. Rezolucję w sprawie nadania ulicy honorowego imienia polskiego dowódcy przyjął stanowy parlament.

Honorowe imię gen. Władysława Andersa aleja Milwaukee otrzyma na odcinku pomiędzy ulicami Main i Dempster. Ustawę w tej sprawie 29 marca przyjął stanowy parlament.

Pomysłodawcami nadania honorowej nazwy są Arkadiusz Kogut, prezes Niezależnej Grupy Motocyklowej Anders i Michał Niemkiewicz – działacz polonijny. Projekt został poparty przez burmistrza Niles, Andrew Przybylo.

Ulica gen. Andersa jest hołdem dla pochowanych na cmentarzu Maryhill żołnierzy Armii Andersa i ich bohaterstwa podczas wielu bitew, m.in. o Monte Cassino. Ma także przypominać mieszkającym w Niles Polakom i Amerykanom o zaangażowaniu i roli Polaków w walce na wielu frontach II wojny światowej.

Otwarcie General Władysław Anders Memorial Way odbędzie się w maju. Swoją obecność na uroczystości potwierdziła córka generała, senator RP Anna Maria Anders.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*