W lipcu spadła sprzedaż domów

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

 Lipiec był pierwszy miesiącem od listopada 2015 r., w którym chicagowski rynek nieruchomości zanotował spadki sprzedaży. Eksperci winią rosnące ceny i topniejącą ofertę.

Po wiosennych i letnich wzrostach sprzedaży nieruchomości w metropolii chicagowskiej, w lipcu zanotowano spadek sprzedaży domów i mieszkań. W porównaniu z lipcem 2015 r., w zeszłym miesiącu sprzedano o 7,3 proc. mniej nieruchomości. W lipcu ubiegłego roku w granicach metropolii chicagowskiej sprzedano 12 645 domów, rok później o 929 mniej. Jednocześnie wzrosły ceny; w zeszłym roku średnia cena domu wynosiła w lipcu 225 tys. dol., obecnie – 238 tysięcy.

Wskaźniki sprzedaży są jeszcze gorsze, jeśli przyjrzymy się im w granicach Chicago, bez uwzględnienia przedmieść. W Wietrznym Mieście sprzedaż spadła aż o 11,9 proc. w porównaniu z lipcem 2015 roku. Eksperci twierdzą, że sytuacja spowodowana jest nieustającym wzrostem cen – średnia cena domu w Chicago wynosi 290 tys. dolarów. Kolejnym powodem spadku sprzedaży jest liczba oferowanych nieruchomości, niższa od zeszłorocznej o 16,4 procent.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*