W Illinois wstrzymano przejażdżki na Fire Ball po wypadku w Ohio

fot.Loozrboy/Flickr

W Illinois zawieszono operacje wszystkich karuzeli podobnych do tej, na której doszło do śmiertelnego wypadku podczas festynu stanowego w Ohio.

Do wypadku doszło 26 lipca wieczorem na karuzeli Fire Ball podczas festynu w Columbus w stanie Ohio. W trakcie jazdy zerwały się rzędy krzeseł przymocowane do ramienia wykonującego ruch wahadłowy i dodatkowo kręcącego się wokół własnej osi. Pasażerowie wypadli z siedzeń i zostali wystrzeleni w powietrze. Zginął 18-latek, a 7 osób zostało rannych. Wszystkie karuzele w parku rozrywki zostały zamknięte.

Stanowy Departament Pracy w Illinois ogłosił 27 lipca, że zawiesza operacje wszystkich karuzel podobnych do tej, na której doszło do tragedii. Oznacza to wstrzymanie przejażdżek na 11 maszynach: trzech karuzelach typu Fire Ball, ośmiu typu Freak Out i jednej o nazwie Extreme.

Decyzja zapadła w czasie, gdy w wielu miejscowościach Illinois odbywają się imprezy i festyny z objazdowymi wesołymi miasteczkami. Stanowy festyn Illinois rozpoczyna się 10 sierpnia.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*