W Illinois powstanie sieć hospicjów

fot.Diego Azubel/EPA

fot.Diego Azubel/EPA

Niedochodowe placówki opieki nad osobami starszymi poinformowały o utworzeniu największej w Illinois sieci hospicjów. Finalizacja połączenia odbędzie się 1 czerwca.

Horizon Hospice & Palliative Care z siedzibą w Chicago, JourneyCare z Barrington oraz Midwest Palliative & Hospice CareCenter z siedzibą w Glenview połączą się w jedną sieć hospicjów, która otrzyma nową nazwę.

– Każdego dnia w naszych hospicjach znajdzie opiekę ok. 2,5 tys. seniorów w 10 powiatach metropolii  chicagowskiej – poinformowała Sarah Bealles, dyrektor wykonawczy JourneyCare, która utrzyma to stanowisko w powiększonej firmie.

Trzy kompanie zatrudniają ogółem 800 pracowników opieki zdrowotnej, którzy ok. 90 proc. obowiązków wykonują podczas wizyt domowych.

Zgodę na przeprowadzenie fuzji muszą jeszcze wyrazić agencje stanowe.

– Trójka dyrektorów przez ostatnie lata odsunęła swe ambicje na bok, by przeprowadzić konsolidację, która nie doprowadzi do utraty miejsc pracy, a znacznie polepszy jakość naszych usług – powiedziała Mary Runge, dyrektor wykonawcza Horizon.

Dochody uczestniczących w połączeniu kompanii w 2013 r. wynosiły ok. 80,8 mln dol. czyli ok. 15 proc. wydanej na hospicja w Illinois sumy.

Ze statystyk wynika, że mniej więcej połowa seniorów w swych ostatnich miesiącach lub tygodniach życia wybiera opiekę w hospicjum. W całym stanie działa prawie 150 tego typu placówek. Około połowy z nich prowadzi działalność w powiatach Cook, DuPage, Kane, Lake, McHenry i WIll. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*