W Illinois coraz gorsza opieka ambulatoryjna Dopiero 45. miejsce w kraju

W Illinois coraz gorsza opieka ambulatoryjna Dopiero 45. miejsce w kraju

Illinois znalazło się w gronie stanów o najmniejszej dostępności do opieki ambulatoryjnej w sytuacjach kryzysowych. Stan uplasował się dopiero na 45. miejscu na 50 z oceną D, co oznacza spadek z 27. miejsca z oceną C, jaką wystawiono Illinois w 2009 roku.

fot.US Navy/Wikipedia

fot.US Navy/Wikipedia

Ranking sporządziła organizacja zrzeszająca lekarzy specjalizujących się w udzielaniu pomocy medycznej w nagłych przypadkach (American College of Emergency Physicians). Raport „America’s Emergency Care Environment: A State-by-State Report Card – 2014” analizuje pod kątem różnych kryteriów dostępność opieki ambulatoryjnej we wszystkich 50 stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko. Dokument zawiera nie tylko rankingi, ale też oceny, które na sześciostopniowej skali (od A do F) otrzymały poszczególne stany.

Illinois zajęło też słabe 43. miejsce z oceną D za poziom gotowości na wypadek sytuacji kryzysowej. Zdaniem dr. Edwarda Warda, prezesa lokalnego oddziału ACEP, mizerne rezultaty naszego stanu powinny zaalarmować przedstawicieli lokalnych władz, które mogłyby skoncentrować się na zwiększeniu gotowości na wypadek sytuacji kryzysowej i uzyskać ten sam wysoki poziom, jaki osiągnął Boston po zamachu bombowym podczas maratonu.

Zgodnie z raportem ACEP w rejestrze służb ochotniczych powinno znaleźć się więcej lekarzy, dyplomowanych pielęgniarek oraz specjalistów behawioralnych, których ciągle jest zbyt mało.

Raport sugeruje, by Illinois zachęciło lekarzy do działania w korpusach ochotniczych poprzez zreformowanie przepisów dotyczących odpowiedzialności prawnej pracowników służby zdrowia. Aktualne przepisy zniechęcają ich do wolontariatu i plasują Illinois na 50. miejscu wśród wszystkich stanów, co jest równoznaczne z oceną F.

Słabą ocenę D+ otrzymało Illinois w kategorii zdrowia publicznego i prewencji urazów. Illinois ma wprawdzie dobre przepisy dotyczące używania pasów i zabezpieczania dzieci podczas jazdy, dzięki czemu liczba śmiertelnych wypadków i obrażeń jest niższa niż w innych stanach, ale słaba ocena odzwierciedla przede wszystkim wysoki odsetek mieszkańców cierpiących na choroby przewlekłe oraz nadużywających alkoholu, a także niskie wskaźniki szczepień ochronnych.

Najlepszą ocenę C+ uzyskało Illinois w zakresie programów zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa. Wśród inicjatyw zasługujących na uznanie autorów raportu znalazło się monitorowanie leków z przepisu lekarza i ogólnostanowy rejestr ośrodków ambulatoryjnych. Raport jest dostępny w internecie (TUTAJ).

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. podajdalej11
  podajdalej11 25 stycznia, 2014, 22:09

  ….Leczenie….

  Co myslicie o tym,
  by wzorem naszych dziadko’w
  samemu sie kurowac gdy zachorujemy.
  Pamietam, z’e wystarczyl aptekarz a nie zaraz lekarz,
  Ludzie podobnie dlugo z’yli i przed smiercia sie nie meczyli.
  Meczyli z pytaniem czy starczy pieniedzy
  i czy zostawia rodzine w nedzy.
  Janwid.
  ~~
  …Leczenie…
  Najleprze leczenie to u weterynarza
  on bez gadania chorobe rozpoznaje.
  On swoich pacjetow nie obraz’a,
  bo wie, z’e jak leczenie nie skutkuje
  to wscieklizna go pacje,t potraktuje.
  Autor Janwid.
  ~~~~~~
  …Treatment…

  The best treatment or cure is from a veterinarian.
  He recognizes the disease without conversation.
  He does not insult his patient,
  He knows that if the treatment is not successful,
  the patient will attack him with rabies!
  Autor Janwid.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*