W Chicago więcej morderstw

Pierwsze dwa miesiące minęły w Chicago pod znakiem wzrostu liczby gwałtów i zabójstw. Wskaźnik morderstw wzrósł o 18,2 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zwiększyła się także liczba napaści seksualnych i kradzieży samochodów.

Według najnowszego raportu chicagowskiej policji ogólny wskaźnik przestępczości spadł o 9,4 proc. Odnotowano mniej przestępstw z użyciem broni i wykroczeń przeciwko mieniu. Wyjątek stanowią kradzieże samochodów – ich liczba zwiększyła się o blisko 20 procent.

Tym samym poszybował w górę aż o 18,2 proc. odsetek zabójstw, których w zeszłym rokuw porównywalnym okresie było 44,n aprzestrzeni pierwszych dwóch miesięcy tego roku – 52. W Wietrznym Mieście doszło także do ponad 4-procentowego wzrostu napaści na tle seksualnym.

Dwucyfrowy spadek morderstw odnotowano natomiast w dziewięciu okręgach policyjnych, m. in. w okręgu Harrison, gdzie funkcjonariusze wdrażają nowe strategie walki z przestępczością. Tylko w lutym  w tym  rejonie policja  aresztowała ponad stu członków gangu Black Soul.

as

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*