W Chicago studia można zacząć już w liceum

fot.Alexander Redmon/FreeImages.com

fot.Alexander Redmon/FreeImages.com

Niektóre przedmioty obowiązujące na studiach wyższych można będzie zaliczyć już w liceum. To plan burmistrza Rahma Emanuela dla uczniów chicagowskich publicznych szkół średnich, który ułatwi dostęp do wyższego wykształcenia.

Program pilotażowy rusza już w tym roku szkolnym i jeśli się powiedzie, zostanie rozszerzony na więcej liceów. Na razie jesienią weźmie w nim udział trzynaście szkół: Al Raby, Amundsen High School, Corliss, Farragut, Goode, Harlan, Harper, Hubbard, Hyde Park, Julian, Kelvyn Park, Phoenix Military Academy i Schurz − informuje komunikat prasowy władz Chicago i kuratorium.

Burmistrz chce, aby do roku 2019 przynajmniej połowa chicagowskich licealistów mogła w trakcie normalnej nauki zdobywać też zaliczenia przedmiotów (ang. credit hours), które są akceptowane na wyższych uczelniach. Dzięki temu programowi licealiści byliby nie tylko lepiej przygotowani na studia wyższe, ale też zniżce uległyby przyszłe koszty czesnego. Jak wiadomo tzw. godziny kredytowe są bardzo kosztowne; tym droższe im lepszy college.

Dodatkowo w ramach planu Emanuela wszyscy uczniowie, którzy zamierzający studiować, otrzymają w liceach fachową pomoc specjalistycznych doradców ds. kształcenia wyższego oraz wsparcie finansowe na rzecz realizacji swych celów edukacyjnych.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*