W Chicago spada emisja gazów cieplarnianych

W Chicago spada emisja gazów cieplarnianych

Emisja gazów cieplarnianych w Chicago spadła w ciągu dziesięciu lat o 11 proc. – chwali się burmistrz Rahm Emanuel. Tym samym Wietrzne Miasto jest na najlepszej drodze do zrealizowania celów wyznaczonych przez paryskie porozumienie klimatyczne.

W czerwcu br. burmistrz ogłosił, że mimo decyzji prezydenta Trumpa o wycofaniu się z paryskich porozumień klimatycznych, Chicago będzie kontynuować wysiłki w duchu porozumienia zmierzające do ochrony środowiska i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Według władz, Wietrzne Miasto osiągnęło już 40 proc. wyznaczonego do roku 2025 celu.

Redukcja emisji gazów cieplarnianych w Chicago w ciągu ostatniej dekady była możliwa mimo wzrostu liczby miejsc pracy o 7 proc. – podkreślają władze.

Prezydent Trump ogłosił w maju br., że USA wycofają się z porozumień paryskich do 2020 r., ponieważ układ faworyzuje inne kraje oraz uniemożliwia amerykańskim firmom stwarzanie nowych miejsc pracy.

Do podjętych przez burmistrza Emanuela działań na rzecz ochrony środowiska należy zainstalowanie w oświetleniu ulicznym energooszczędnych żarówek, wprowadzenie siedmiocentowej opłaty za sklepowe torby plastikowe oraz obietnica zasilania 900 budynków publicznych w Chicago energią z odnawialnych źródeł do roku 2025 r.

(jm)

fot.Arnold Paul/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*