W Chicago rusza sezon zakupów świątecznych

W Chicago rusza sezon zakupów świątecznych

Czyżby mit czarnego piątku tracił na sile? Chicagowianie przyznają, że w coraz mniejszym stopniu polegają na ofertach proponowanych im dzień po Święcie Dziękczynienia. Przyczyniają się do tego handlowcy, którzy umożliwiają korzystanie z nadzwyczajnych ofert wcześniej oraz dłużej.

Ponad połowa mieszkańców Chicago przyznała w badaniu przeprowadzonym przez Deloitte, że nie polega już na ofertach czarnego piątku robiąc świąteczne zakupy. Blisko 60 proc. mieszkańców Wietrznego Miasta zadeklarowała, że kupowanie prezentów rozpoczęła na długo przed Świętem Dziękczynienia.

Czarny piątek bynajmniej nie przeszedł jeszcze do historii. W dalszym ciągu około 164 miliony Amerykanów wybiera się na zakupy w okresie od czwartkowego Święta Dziękczynienia do cyberponiedziałku 26 listopada.

Chicagowianie teraz mają do dyspozycji jeszcze więcej udogodnień podczas zakupów. Target i Walmart uruchomią w sklepach dodatkowe mobilne kasy, co pomoże konsumentom uniknąć kolejek. Macy’s zachęca, aby w sklepie kupować i płacić za pomocą aplikacji na smartfonie. W czarny piątek poszczególne sklepy uruchomią w swoich aplikacjach specjalne mapy ułatwiające znalezienie towarów. Kohl’s będzie rozdawał papierowe mapy w kolejkach przed sklepem. Warto sprawdzić również opcje odbioru towarów zakupionych w internecie i w ten sposób całkowicie uniknąć wizyty w tradycyjnej lokalizacji sklepu. Wśród nowych opcji jest na przykład doniesienie towaru do samochodu, a nawet odbiór poza godzinami otwarcia sklepu. Udanych zakupów Chicago!

(jm)

fot.JASON SZENES/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*