W Chicago rekordowa liczba zarejestrowanych

W konsulacie RP w Chicago przygotowania do wyborów idą pełną parą. Na kilka godzin przed upływem terminy rejestracji Dział Paszportowy miał pełne ręce roboty. Rodacy odbierali paszporty i od razu wypełniali formularz zgłoszeniowy. Także przed budynkiem trwały prace, m.in. strzyżono trawę i porządkowano terenu wokół placówki.

fot. Frekwencja w Chicago może być w tych wyborach rekordowa

Konsul Mariusz Gbiorczyk powiedział nam, iż liczba zarejestrowanych niemal 3 krotnie przewyższyła tę z wyborów prezydenckich w 2005 r. i wynosi ponad 16 tys. Jest to wynik zbliżony do tego z wyborów parlamentarnych w 2007 roku, kiedy to w chicagowskim okręgu konsularnym zarejestrowało się ok. 17 tys. naszych rodaków.

– Z przykrością musimy powiedzieć, że powtarzają się schematy z ostatnich lat, kiedy to Polonia czeka do ostatniej chwili z rejestracją. Dodatkowym problemem jest brak zaufania co do formy  rejestracji. W ostatnich dniach do placówki dzwonią osoby, które już wcześniej zarejestrowały się internetowo, dodatkowo wysłały nam zgłoszenie faksem bądź emailem i wciąż chcą się upewnić czy zostały ujęte w spisie wyborców. Nasze linie telefoniczne są w ten sposób przeciążone i dalej rozpowszechnia się mit że do konsulatu nie można się dodzwonić – powiedział Gbiorczyk.

To nie jedyny mit dotyczący rejestracji, jaki krąży w polonijnej społeczności w Chicago. W niektórych mediach rozpowszechniane są informacje, że do Wietrznego Miasta wysłany został przygotowany odgórnie szyfrogram, który nakazuje pracownikom konsulatu „utrudniać” Polonii możliwość zarejestrowania się do udziału w głosowaniu.

Jak sprawdziliśmy rejestracji można dokonać bez jakichkolwiek przeszkód jeszcze do godziny 24.00.

MB (Inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

 1. ANI
  ANI 17 czerwca, 2010, 17:50

  BARDZO CIESZY MNIE ZE TAKA frekfencja BEDZIE MYSLE ZE MY POWINNISMY WSZYSCY WALCZYC O POLSKE BO ROZUMIEMY ZE TO NASZA MATKA ,,,,,JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA GDY KACZYNSKI Z NAMI CO NAM OBCA PRZEMOC WZIELA Z KACZYNSKIM WYGRAMY .,,,,DO URN IDZIEMY I NAN GLSUJEMY BO GDY ,,, BRONEK WEJDZIE POLSKI JUSZ NIE BEDZIE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,POLSKA KOCHANA POLSKA TO MOJA matka w ktorej WYROSLAM KTORA MI SERCE SWOJE DALA BYM ONIEJ ZAWSZE PAMIETALAAAAAAAAAAAAAAA

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 17 czerwca, 2010, 21:49

  MA SIE ROZUMIEC, ZE WSZYSCY GLOSUJACY PRZED KONCEM ROKU WROCA DO POLSKI.
  Wiecej nie napisze, bo i tak cenzura zatrzyma, aby nie urazic kaczo-kosciolkowych.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*