W Chicago otwarto pierwszy sklep z marihuaną

fot.Daniel Karmann/EPA

fot.Daniel Karmann/EPA

Pierwszy w Chicago sklep z leczniczą marihuaną w środę otworzył swoje podwoje. Placówka pod nazwą Dispensary 33 przy 5001 N. Clark St. oferować będzie 7 do 10 odmian tego leku.

– Niestety, do sklepu mogą wchodzić wyłącznie klienci posiadający kartę identyfikacyjną potwierdzoną przez swego lekarza oraz ważny dokument tożsamości – twierdzi Zachary Zises, współwłaściciel placówki. Zises dodaje, że z informacji otrzymanych od władz stanowych wynika, iż do zakupów marihuany w Dispensary 33 zarejestrowało się 150 pacjentów.

– Wszystkim poświęcimy tyle czasu, ile potrzebują i doradzimy z czymkolwiek się do nas zwrócą – zapewnia właściciel. Przypomina równocześnie, że każdy zakup będzie rejestrowany w stanowej bazie danych. Żaden pacjent nie może przekroczyć limitu  2,5 uncji narkotyku w okresie 14-dniowym.

Dispensary 33 oferuje produkty z konopii indyjskich wyhodowane przez firmy licencjonowane w Illinois – GTI (Green Thumb Industries) i Nature’s Grace and Wellness.

– Spodziewamy się dużego napływu klientów – przewiduje Zises. Zapewnia, że placówki nie można przeoczyć, bo „ma okno wystawowe, jak każdy inny sklep”. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*