W Chicago kradzieże samochodów metodą na stłuczkę

fot.Ewa Malcher

W ostatnich dniach miało miejsce kilka kradzieży samochodów metodą na stłuczkę (ang. bump and run). Wśród ofiar jest narzeczona zawodnika Chicago Bears Kevina White’a.

11 maja wieczorem kobieta jechała należącym do zawodnika maserati  w chicagowskim West Town, gdy nagle auto zostało uderzone w tylny zderzak. Gdy 26-latka wysiadła z samochodu, by sprawdzić uszkodzenie, dwóch osobników wskoczyło do auta i odjechało. Do zdarzenia doszło w rejonie 400 N. May około godz. 19.

Podobne incydenty odnotowano: 8 maja w rejonie 100 South Racine, 1 maja w rejonie skrzyżowania ulic Augusta i Wood, 30 kwietnia u zbiegu Noble i Milwaukee, 10 kwietnia w okolicy 400 North Damen oraz 7 kwietnia w rejonie 1100 South Racine. Poszkodowani powiedzieli policji, że w kilku przypadkach za kierownicą samochodu powodującego kolizję była kobieta.

Do usiłowania kradzieży metodą na stłuczkę doszło także 9 maja około godz. 19.30. Kobieta siedziała w zaparkowanym samochodzie w pobliżu skrzyżowania ulic Diversey i Wolcott, gdy jej samochód został uderzony w tylny zderzak. Właścicielka auta nie wysiadła jednak z niego, by dokonać oględzin, ponieważ została wcześniej ostrzeżona przed rabusiami używającymi podstępu. Samochód, który spowodował kolizję szybko odjechał.

Policja radzi, by po niegroźnej, ale podejrzanej kolizji natychmiast zgłosić wypadek pod numerem 911 i spróbować pojechać autem w bardziej zaludnione i dobrze oświetlone miejsce, w którym mogą być kamery, np. na stację benzynową lub sklepowy parking, skąd trudniej byłoby zbiec potencjalnym rabusiom.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*