W Chicago działa 59 gangów

W Chicago działa 59 gangów

Chicagowska komisja ds. przestępczości (Chicago Crime Comission) wydała książkę dotyczącą struktury chicagowskiej przestępczości zorganizowanej. W Wietrznym Mieście działa 59 gangów, podzielonych na 2,4 tysiąca odłamów.

To pierwsze wznowienie książki pt. „Gang Book” od 2012 roku. 400-stronicowa publikacja opisuje strukturę, liczebność, teren wpływów oraz sposoby działania chicagowskich gangów.

Policja ocenia, że w Chicago do ulicznych gangów należy 100 tys. osób. Ponad połowa z nich należy do trzech najpotężniejszych gangów: Gangster Disciples, Latin Kings i Black P Stones. W Wietrznym Mieście działa obecnie 59 gangów, podzielonych na 2,4 tys. odłamów – kilku bądź kilkunastoosobowych szajek i klik.

Zaobserwowanym w ostatnich latach trendem jest przenoszenie się gangów poza granice miasta. Na chicagowskich przedmieściach najbardziej zauważalna jest obecność i działalność gangów latynoskich. Gangsterzy coraz częściej do walki o wpływy używają mediów społecznościowych. Najpopularniejszym portalem służącym do działalności przestępczej jest Facebook. Autorzy „Gang Book” oceniają, że aż 70 proc. gangsterskich porachunków eskaluje po wymianie obelg i gróźb w mediach społecznościowych.
(gd)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago
Tags: Chicago, gangi

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*