W Chicago coraz więcej lamp ulicznych LED

W Chicago coraz więcej lamp ulicznych LED

W ramach czteroletniego projektu modernizacji miejskich latarni do tej pory zainstalowano już ponad 76 tys. lamp ulicznych z żarówkami typu LED. Najwięcej jest ich w zachodnich i południowych dzielnicach dotkniętych problemem przemocy.

Wymieniając miejskie latarnie na nowocześniejsze, z żarówkami typu LED, miasto ma zamiar obciąć o połowę koszty energii – mowa tu o oszczędnościach rzędu 100 milionów dolarów na przestrzeni 10 lat. Według oświadczenia z biura burmistrza Rahma Emanuela, w pierwszym roku program pozwolił miastu zaoszczędzić blisko milion dolarów.

Do wymiany jest łącznie 270 tys. latarni ulicznych, na wiaduktach i w tylnych uliczkach. Oprócz nowych żarówek powstaje również nowoczesny system zarządzania miejskim oświetleniem, który będzie w stanie automatycznie sygnalizować, gdzie doszło do awarii, co umożliwi szybszą naprawę.

Żarówki LED pojawiły się już we wszystkich pięćdziesięciu okręgach miejskich oraz na całej długości Lake Shore Drive. Całkowity koszt wymiany oświetlenia szacuje się na 160 milionów dolarów.

(jm, gd)

fot.dengri/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*