W Chicago bezpieczniej niż przed rokiem

Statystyki opublikowane dziś przez chicagowską policję są optymistyczne. W styczniu tego roku liczba przestępstw spadła o 3,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Pierwszy miesiąc tego roku zamknął się również o 16 proc. mniejszą ilością zabójstw. Odnotowane przez chicagowskich stróżów prawa przypadki przemocy spadły o 9 proc.; aż o 30 proc. mniej było napaści seksualnych.

W 12-tu z 25-ciu dystryktów policyjnych  nie odnotowano w styczniu żadnego zabójstwa.

Natomiast 74 razy więcej niż przed rokiem, policja musiała interweniować w przestępstwach z użyciem broni, wzrosła także liczba podpaleń i włamań do samochodów.

Jednak, te w ogólnym podsumowaniu, lepsze niż przed rokiem statystyki, są wynikiem współpracy pomiędzy policją a przedstawicielami lokalnych społeczności, którzy zaangażowali się w poprawę bezpieczeństwa ich dzielnic – tak podsumował opublikowane przez Chicago Police dane jej szef,  Jody P. Weis.

MB (CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

  1. darecki
    darecki 6 lutego, 2010, 12:32

    Mniej groznych przestepstw w Chicago, wiecej bezpieczenstwa w okolicy, tak glosza stroze prawa, na zyczenie wladzy. Ani slowa o wykrywalnosci, narazie brak danych. Rok wyborczy. W zaleznosci od potrzeb, informacje otrzymamy poglebione, nie tylko na podstawie wspolpracy policji z przedstawicielami lokalnych spolecznosci.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*