W Chicago banki przejmują mniej domów

W Chicago banki przejmują mniej domów

W trzecim kwartale tego roku w metropolii chicagowskiej spadła liczba domów, które mają być przejęte przez banki, co może być oznaką ożywienia na rynku nieruchomości.

fot. Truthout.org/Flickr

fot. Truthout.org/Flickr

Jak informuje witryna RealtyTrac – specjalizująca się w sektorze nieruchomości – w trzecim kwartale bieżącego roku mniej właścicieli domów w Chicago i okolicach otrzymało zawiadomienia o odebraniu ich własności przez banki (tzw.”foreclosure”).

W trzecim kwartale zostały wysłane zawiadomieniu o wszczęciu procedury przejęcia przez banki 23 tys. posesji, co oznacza 40-procentowy spadek w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

W powiecie Cook liczba właścicieli nieruchomości, otrzymujących powiadomienia zmniejszyła się do 11 955 w porównaniu z drugim kwartałem, kiedy to wynosiła z 15 584 i ubiegłym rokiem – 21 133 .

Choć w naszej metropolii spadła liczba zawiadomień o rozpoczęciu postępowania mającego na celu odebranie domów, to od czerwca wzrosła o 65 proc. liczba domów z zakończoną procedurą przejęcia; liczba ta sięga 3 300 posesji.

W skali całego kraju w trzecim kwartale odnotowano najniższą od siedmiu lat liczbę wysłanych zawiadomień o “foreclosure”, a liczba odebranych domów zmniejszyła się o 24 procent. Na terenie USA w trzecim kwartale roku prawie 120 tys. domów zostało przejętych przez banki.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*