VIDEO: Pożegnanie poległego strażaka

Tysiące strażaków z różnych zakątków USA, władze miasta i mieszkańcy miasta pożegnali we wtorek jednego z dwóch strażaków, którzy w minionym tygodniu zginęli podczas gaszenia pożaru w południowe części Chicago. 47-letni Edward Stringer spoczął na Bevely Cemetary w Blue Island.

Uroczystość żałobna odbyła się w Kaplicy Święte Rity w południowo zachodniej części miasta, gdzie w uroczystej procesji ciało strażaka zostało przewiezione z domu pogrzebowego. W czwartek pochowany zostanie 34-Corey Ankum, który także zginął w akcji.

Trumna z ciałem Edwarda Stringera przewieziona została wozem strażackim numer 63. Tym samym, którym Stringer w minioną środę przybył na miejsce pożaru opuszczonego budynku. Rutynowe wezwanie zakończyło się tragicznie, kiedy runął dach dawnej pralni. Czterech strażaków znalazło się pod gruzami. 19 kolejnych zostało rannych. Edward Stringer i Corey Ankum zmarli w szpitalach z powodu odniesionych obrażeń.

W ceremonii żałobnej udział wzięło ponad tysiąc strażaków z Chicago, przedmieść a nawet z Kanady. W pogrzebie uczestniczyły dzieci i matka poległego oraz burmistrz Richard Daley wraz z małżonką, Maggie.

Zobacz relacje WGN z pożegnania Eddiego Stringera. 

  

MNP (inf.wł. CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*