Veronica Klicka pchnęła się nożem i wymyśliła atak

Veronica Klicka pchnęła się nożem i wymyśliła atak

Kobieta, która złożyła fałszywe zeznania o rzekomej napaści przez nożownika w lesie w Palatine, tłumaczy swoje postępowanie lękiem przed konsekwencjami posiadania niebezpiecznego narzędzia.

33-letnia mieszkanka Des Plaines, Veronica Klicka sama zraniła się nożem, jak wynika z informacji podanych przez Biuro Szeryfa Powiatu Cook, po czym złożyła raport policyjny podając się za ofiarę ataku.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 29 listopada po południu w uczęszczanym przez mieszkańców Palatine obszarze leśnym Deer Grove Forest Preserve. Według zeznań Klickiej, zastała napadnięta podczas joggingu przez mężczyznę o wyglądzie Latynosa, z dwoma kolczykami w uchu. Kobieta zeznała, że nożownik wybiegł nagle z lasu, ugodził ją w brzuch, po czym zbiegł.

Klicka dojechała do pobliskiego domu w okolicach ulic Quentin i Dundee, skąd ambulansem przewieziono ją do Advocate Lutheran General Hospital w Park Ridge. Jej stan lekarze określili jako stabilny, nie wystąpiło bezpośrednie zagrożenie życia.

Historia od początku wydawała się szyta grubymi nićmi. Podczas przesłuchania detektywom szybko udało się ustalić, że ofiara napadu dokonała samookaleczenia, po czym wymyśliła wersję o ataku nożownika. Według policji, powodem sfabrykowania historii był nadzór sądowy, który obejmuje Klicką od czasu, kiedy została uznana winną jazdy w stanie nietrzeźwym. Kobieta bała się, że posiadanie przez nią noża − niebezpiecznego narzędzia − może być naruszeniem warunków nadzoru i spowodować kolejne problemy prawne.

Veronica Klicka usłyszała zarzut składania fałszywych zeznań, została zwolniona z aresztu po wpłaceniu kaucji i czeka ją postępowanie sądowe. Policja nie podaje motywów samookaleczenia, ani informacji o stanie zdrowia psychicznego kobiety.

(gd)

Na zdjęciu: Veronica Klicka fot.Cook County Sheriff

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*