Uzbrojony uczeń z Barrington będzie sądzony jak dorosły

fot.mwewering/pixabay.com

fot.mwewering/pixabay.com

16-letni uczeń Barrington High School oskarżony o nielegalne posiadanie broni na terenie szkolnym będzie sądzony jak osoba dorosła – poinformowały władze.

Kyle Johnson może usłyszeć kolejne zarzuty, jeśli rozprawa odbywać się będzie przed wielką ławą przysięgłych. Tymczasem za zwolnienie i możliwość odpowiadania z wolnej stopy sędzia sądu powiatu Lake Christen Bishop wyznaczyła kaucję w wysokości 75 tys. dolarów.

Liceum Barrigton HS zostało w poniedziałek zamknięte, gdy jeden z nauczycieli zauważył, że Johnson przebywał w łazience z przyniesioną do szkoły bronią. Zaalarmowana policja aresztowała ucznia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że broń nie była naładowana i nigdy nie była skierowana w stronę innej osoby. Znaleziono ją w plecaku Johnsona wraz z ostrą amunicją oraz pewną ilością leków na receptą i marihuaną.

Zamieszkały w Barrington Johnson pierwotnie został oskarżony jako niepełnoletni. Postawiono mu zarzuty przyniesienia broni na teren szkolny i posiadanie nielegalnych substancji.

Zarząd dysktryktu szkolnego w Barrington zawiesił już Johnsona na 10 dni w obowiązkach ucznia, zalecając skreślenie go z listy licealistów.

Oskarżony był przetrzymywany w areszcie dla młodocianych Depke Juvenile Justice Complex w Vernon Hills. W środę władze nie potrafiły podać, czy wpłynęła wymagana kaucja. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*