Uwaga, złodziej!

fot.StartupStockPhotos/pixabay.com

fot.StartupStockPhotos/pixabay.com

Wiosenne ocieplenie sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu. To również czas wzmożonej aktywności kieszonkowców, rabusiów i złodziei. Ciesząc się piękną pogodą, warto mieć się na baczności.

W chicagowskiej dzielnicy Albany Park grasuje szajka złodziei samochodowych kół. Sprawcy działają nocą, a ofiary zastają rano swoje samochody bez kół, stojące na cegłach lub drewnianych podporach. Do kradzieży dochodzi najczęściej na ulicach, w miejscach słabo oświetlonych, choć zdarza się, że złodzieje odkręcają koła z pojazdów zaparkowanych na przydomowych podjazdach. Co ciekawe, łupem szajki padają najczęściej koła standardowych fabrycznych modeli popularnych marek, takich jak toyota czy chevrolet. Dotychczas nie udało się zidentyfikować ani ująć zuchwałych złodziei.

Z kolei policja z chicagowskiego śródmieścia ostrzega przed rabusiami telefonów komórkowych i słuchawek. Sprawcy atakują najczęściej osoby przebywające samotnie na peronach kolejki CTA i spacerujące wieczorem po ulicach. Zachodzą ofiary od tyłu, wyrywają telefony z dłoni i kradną markowe słuchawki. Rabusie działają najczęściej w niewielkiej grupie i są opisywani jako młodzi Afroamerykanie w wieku od 10 do 23 lat. Policja zaleca wzmożoną ostrożność podczas samotnych wieczornych spacerów, poruszanie się w grupie oraz ściszenie muzyki do poziomu umożliwiającego usłyszenie zbliżających się złodziei.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*