Uwaga upał!

Uwaga upał!

Ciepło, cieplej, uff jak gorąco! Przez najbliższe kilka dni nad aglomeracją chicagowską przejdzie fala upałów. Meteorolodzy ostrzegają, że temperatura odczuwalna może osiągnąć 112 stopni Fahrenheita.

Ostrzeżenie przed ekstremalnymi upałami obowiązuje w powiatach Cook, DeKalb, Kane, DuPage, McHenry, Lake, LaSalle, Kendall, Grundy i Kankakee, czyli w całej aglomeracji chicagowskiej. Fala upałów uderzy w Chicago w czwartek i utrzyma się do soboty.
Termometry pokażą ponad 90 stopni F w dzień i około 80 w nocy, ale wilgotność powietrza sprawi, że odczuwalna temperatura będzie wahać się od 102 do 112 stopni Fahrenheita.

Na tak wysokie temperatury szczególnie narażone są osoby starsze, cierpiące na choroby serca, małe dzieci, bezdomni i osoby, które mieszkają lub pracują w nieochładzanych pomieszczeniach. Lekarze ostrzegają, że praca fizyczna na zewnątrz w tak ekstremalnych warunkach może być groźna dla zdrowia i życia.

Służby meteorologiczne radzą, by w najbliższych dniach unikać przebywania na zewnątrz, a w razie awarii systemu chłodzenia mieć plan awaryjny. ComEd wysyła w teren dodatkowe ekipy naprawcze, gotowe na bieżąco likwidować awarie. W razie przerwy dostawy prądu należy natychmiast wysłać SMS o treści „OUT” pod numer 26633 lub zadzwonić – (800) 955 8237.

(gd)

fot.TANNEN MAURY/EPA-EFE/Shutterstock

Categories: Chicago
Tags: Chicago, pogoda, upał

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*