Uwaga, pasażer na O’Hare zarażał odrą

fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Osoby, które w środę, 10 stycznia przebywały na terminalach 1 i 5 lotniska O’Hare mogły zarazić się odrą.

Stanowy departament zdrowia wydał specjalne oświadczenie adresowane do osób, które 10 stycznia w godzinach między 6.30 a 13.00 przebywały na terminalach 1 i 5 lotniska O’Hare. Jeden z pasażerów, który przyleciał na chicagowskie lotnisko połączeniem międzynarodowym i przesiadł się na lot krajowy, był chory na odrę i mógł zarazić współpodróżnych.

Illinois Department of Public Health nie ujawnił ani nazwiska pasażera, ani linii, jakimi przyleciał. Poinformowano jedynie, że przemieszczał się z jednego terminalu na drugi i przebywał w różnych miejscach portu. Osoby, które w podanych godzinach przebywały na O’Hare i zauważą u siebie objawy takie jak: wysoka gorączka, katar, ból gardła, kaszel – zazwyczaj męczący i suchy, wysypka, zaczerwienienie oczu i światłowstręt – powinny natychmiast zgłosić się do lekarza.

Każdy, kto był szczepiony przeciwko odrze nie powinien obawiać się zarażenia, natomiast wysokie ryzyko istnieje u osób, które nie przyjęły szczepionki.

Według departamentu zdrowia u osób, które miały kontakt z chorym symptomy mogą wystąpić do 31 stycznia. Przedstawiciele służb medycznych próbują dotrzeć do pasażerów, którzy 10 stycznia znajdowali się w samolocie z chorym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie departamentu zdrowia: http://www.dph.illinois.gov/topics-services/diseases-and-conditions/diseases-a-z-list/measles

(tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*