Uwaga: oszust!

fot.IRS/Jmak/Wikipedia/Khaled Elfiqi/PAP/EPA

fot.IRS/Jmak/Wikipedia/Khaled Elfiqi/PAP/EPA

Do pana Adama Rzodkiewicza w poniedziałek, 16 listopada zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika amerykańskiej skarbówki (IRS), żądając natychmiastowej wpłaty zaległych podatków. Dzięki przytomności umysłu państwo Rzodkiewiczowie nie padli ofiarami oszustów.

Pan Adam Rzodkiewicz z podchicagowskiego Schiller Park zadzwonił do naszej redakcji, by ostrzec Polaków w Chicago przed oszustami podającymi się za agentów IRS. – Zadzwonił ktoś z numeru zaczynającego się od cyfr „209” i podał się za agenta skarbówki. Powiedział, że jeśli dzisiaj nie wpłacimy 45 tys. zaległych podatków, zajmą nam majątek – opowiada pan Adam. Mężczyzna chciał odebrać żądaną sumę pod okolicznym sklepem.

Zaniepokojny pan Adam zadzwonił do swojego księgowego, który po sprawdzeniu dokumentów uspokoił go, że podatki są zapłacone i nie musi płacić żadnych kar. Polecił też zgłoszenie sprawy na policję, co pan Adam niezwłocznie uczynił. – Chciałbym ostrzec wszystkich Polaków, żeby byli ostrożni i nie dali się nabrać oszustom, którzy brzmią bardzo przekonująco – powiedział nam Adam Rzodkiewicz.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. roman
    roman 17 listopada, 2015, 15:07

    Oczywiscie, ze to sa oszusci. Ja mam takie telefony przynajmniej raz w miesiacu od rzekomych urzednikow IRS i wcale ich nie odbieram. IRS nie telefonuje, tylko przysyla pismo jezeli sa problemy.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*