Uwaga na uzbrojoną szajkę złodziejów na północy Chicago

Uwaga na uzbrojoną szajkę złodziejów na północy Chicago

Władze ustaliły, że ta sama szajka napadała w ostatnim czasie na przechodniów w Lincoln Park i obrabowała popularną restaurację w Lake View na północy Chicago. Policja poszukuje sprawców i jednocześnie ostrzega okolicznych mieszkańców.

Złodzieje napadają na przechodniów, powalając ich na ziemię lub grożąc bronią, a następnie umykają ze zrabowanymi przedmiotami.

Do trzech tego typu napadów doszło na przełomie lipca i sierpnia w rejonie ulic Melrose i Lincoln oraz Wrightwood i Clark. Policja ustaliła, że ci sami zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni w poniedziałek 30 lipca napadli na popularną restaurację Tuco and Blondie w chicagowskim Lake View.

Trzech osobników wtargnęło do restauracji u zbiegu Southport i Roscoe i pod groźbą broni zmusiło personel do opróżnienia sejfu z gotówki. Napastnicy zrabowali pracownikom telefony komórkowe i uciekli przez tylne drzwi. W chwili napadu w lokalu nie było klientów.

W związku z incydentami poszukiwanych jest trzech Afroamerykanów w wieku 18-30 lat. W jednym z napadów widziano ich odjeżdżających czarnym chevroletem impalą.

Policja zwiększyła patrole na północy Chicago. W piątek po południu nadal poszukiwano sprawców.

(jm, ao)

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Wrightwood i Clark w Chicago fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*